Spread the love

טל ציקורל בניית אתרים : להיות מפתח זה לא רק לדעת איך לכתוב קוד. חלק עצום מזה הוא להתעדכן במגמות פיתוח אתרים באזור שלך כדי להישאר בחוד החנית. זו התקציר שלנו למה להיזהר ב-2023.

עם כל שנה שחולפת, הרשת הולכת ונעשית יותר ויותר מושרשת בחיי היומיום שלנו. אנו משתמשים בו לכל דבר, מבנקאות ועד קריאת חדשות ועד קבלת מצרכים באופן בלתי מוסבר עד דלתנו תוך דקות. כשהמגיפה כופה אפילו יותר מחיינו באינטרנט, הביקוש לכישרון פיתוח אתרים גבוה מתמיד, וההיקף של מה שמתכנתים יכולים לעשות הוא עצום.

אם אתה רק לומד על העולם הזה ולמדת מה באמת מפתח אתרים עושה כחלק מהעבודה היומיומית שלו, זו יכולה להיות דרך טובה לקבל רמז על מה שחם כרגע.

כשהשנה מתקרבת לסיומה, אני לא יכול שלא לתהות מה צפוי לנו השנה הבאה. האם הרשת תטווה את דרכה לתחומים נוספים בחיינו, ותמלא אותה במילות באזז מבלבלות עוד יותר שעלינו להעמיד פנים כדי להבין?

הנה הרשימה שלי של מגמות פיתוח אתרים המובילות שלדעתי יעצבו מחדש את הנוף הטכנולוגי בזמן הקרוב:

המגמות הגדולות ביותר לפיתוח אתרים כרגע
1. בינה מלאכותית טל ציקורל בניית אתרים
בכל פעם שאתה מדבר על עתיד הטכנולוגיה, בינה מלאכותית (AI) תמיד נמצאת בראש סדר היום. אבל כרגע, אני חושב שזה דווקא מוצדק. התקדמויות רבות נעשו בתחום הבינה המלאכותית בשנה האחרונה.

AlphaGo, תוכנית שנבנתה על ידי Google DeepMind, הפכה לתוכנית הראשונה שניצחה שחקן Go מקצועי.

כמה מחברות הטכנולוגיה הגדולות ביותר, כמו גוגל, מיקרוסופט ומטה (לשעבר פייסבוק), שחררו את טכנולוגיית הבינה המלאכותית שלהן לשימוש הציבור. בינה מלאכותית כבר משמשת יישומים גדולים, בין אם לשיפור מנועי החיפוש, כמו במקרה של גוגל, או במקרה של ויקיפדיה כדי לזהות מאמרים לא מדויקים או פגומים. זה למעשה מהווה בסיס לכל התוכניות של Meta עבור המטא-וורס, יהיו הדעות שלך על כך אשר יהיו.

עם גישה קלה יותר לכלים הדרושים לפיתוח בינה מלאכותית, אנו יכולים לצפות ממפתחים להתחיל להשתמש בבינה מלאכותית בדרכים חדשות ושונות בשנה החדשה. מה גם ש-AI כבר מתאפיין רבות בניתוח נתונים, אז צפו שהשאר ילכו בעקבותיו.

דוגמה אחת כזו היא יצירת אתרים מונעת בינה מלאכותית. לדוגמה, אם אתה נרשם ל-The Grid, מעצב האינטרנט שלך בינה מלאכותית מולי ישאל אותך שאלות על מיתוג, צבעים, פריסה ותוכן, ולאחר מכן, בהתבסס על אלגוריתמים מתוכנתים מראש, יצור עבורך אתר אינטרנט אסתטי באופן אוטומטי. אתה יכול לבקש ממולי לעדכן את האתר כמה פעמים שתרצה, עד שתגיע בדיוק כמו שצריך. (כל אותו זמן תורם ללמידה של המכונה.)

למעשה, סימן נוסף לבינה מלאכותית כטרנד הוא ההצלחה של The Grid עצמה – הוא שוקע כעת ב-V2 ומתכונן להשיק חדש מתישהו ב-2023.

2. כלים עם קוד נמוך וללא קוד טל ציקורל בניית אתרים
למען האמת, בהתחלה הייתה לי התלבטות אם לכלול את זה כאחת הטרנדים. אין ספק שההצלחה של כלי קוד נמוך וללא קוד תעודד פחות אנשים ללמוד לקודד, נכון?

לא בדיוק.

בעוד שהעלייה המתמשכת של הכלים הללו היא בחלקה תשובה לאותו פער של כישורי קידוד שהופך את פיתוח האינטרנט לקריירה משתלמת מבחינת שכר, המחשבים לא באים לקחת את העבודה שלך. למעשה, עדיין נצטרך להכשיר את המפתחים לתפעל את כלי LC:NC בכל מקרה.

כלים אלה יעזרו לחברות קטנות יותר לבצע את עבודת הפיתוח (ועבודת העיצוב) מהר יותר, אך הם מטבעם אינם ניתנים להרחבה עדיין. עם זאת, שוק הקוד הנמוך צפוי להגיע ל-148.5 מיליארד דולר עד 2030, אז צפו במרחב הזה.

3. האינטרנט של הדברים (IoT) טל ציקורל בניית אתרים
זה מכריז על העתיד, האינטרנט של הדברים הוא תנועה שבה בדרך כלל אובייקטים שאינם מחוברים לאינטרנט מקבלים קישוריות רשת על מנת לשלוח ולקבל נתונים.

חפצים אלה יכולים לנוע מהטוסטר או הקומקום שלך, ועד חיישנים על מנועים או מוטבעים בבטון כדי לזהות סדקים וחולשות. כל מי שבבעלותו תאורה של Amazon Alexa, Phillips Hue או Google Nest יודע על מה אני מדבר.

מפתחי אתרים עשויים שלא להיות מעורבים ישירות ביצירת מכשירים כאלה, כאשר מעצבי ממשק משתמש עובדים בצורה כבדה יותר באמצעות ממשקי משתמש קוליים. עם זאת, סביר להניח שנהיה מעורבים בפיתוח אפליקציות המשתמשות, מנתחות ומציגות את נתוני המכשירים. חברות כמו Xively ו-BugLabs כבר החלו לעבוד על ממשקי API שיכולים לשמש מפתחים כדי לתקשר עם מכשירי IoT.

למרות שה-IoT מביא הרבה הזדמנויות לחדשנות, כמה חששות הועלו, במיוחד בנוגע לאבטחה. אין ספק שלמפתחי אינטרנט יהיו אתגרים מעניינים להתמודד – לעזור להגן על האביזרים והריהוט שלנו מפני האקרים.

4. AI Chatbots טל ציקורל בניית אתרים
למרות ששוב, ייתכן שהן היו בסביבה זו או אחרת בשנים האחרונות, צפו שתחום העבודה הזה יהפוך לאזור צמיחה עצום ב-2022.

הסיבה לכך היא שהדיוק והשימושיות של הצ’אטבוטים הללו גדלו ברצינות והפכו לעצומים יותר

היסטורית, מה שנותן לחברות הרבה יותר הזדמנויות להעסיק אותן. למעשה, SEMRush חוזה קצב צמיחה של 33.2% משנה לשנה מ-2020 עד 2027.

במונחים של הטכנולוגיה שמאחוריהם, הזדמנויות עבור מפתחי backend הן רבות, שכן הן דורשות אחזור מידע מורכב, עיבוד שפות ומערכות למידת מכונה כדי לפרוח. מפתחי אינטרנט השולטים בשפות למידת מכונה כמו Java, R ו-Python ימצאו את עצמם עם שורה שלמה של הזדמנויות ופרויקטים מעניינים להתמודד איתם.

מבחינת האם הטרנד הזה יהיה ארוך יותר, קל לראות שזה אחד מהם. לא רק שחברות יחסכו כסף על העסקת צוות תמיכת לקוחות, תפקידים אלה הפכו ליותר ויותר קשים למילוי במהלך מגיפת Covid-19, כלומר יחסכו גם בעלויות הגיוס.

שינוי קריירה: איך הפכתי למפתח אתרים
קרא את הסיפור הזה

5. Angular 15 ומעלה טל ציקורל בניית אתרים
עוד ב-2016 יצאה גרסה אחרת של Angular, ואיתה באו הרבה שינויים – מסגרת ה-JavaScript הקדמי של גוגל עוצבה מחדש לחלוטין.

כעת היא מנצלת את התכונות של JavaScript ES6, יישומים כתובים ב-TypeScript, וכעת הם עברו לעבר ארכיטקטורה מונעת רכיבים יותר.

יחד עם תאימות לאחור, ל-Angular יש כעת לוח זמנים שחרור מוגדר וקבוע יותר. עם גרסה 14 שפורסמה בסוף 2022, הצוות מתכוון לשדרג אותה פעמיים בשנה, מה שאומר שאנחנו בטוחים לראות הרבה יותר שינויים במסגרת הפופולרית הזו ב-2023.

למידע נוסף על איך לבחור מתי לפרוס את Angular לעומת React עבור הפרויקטים שלך.

6. מנהל חבילות חוטים טל ציקורל בניית אתרים
מנהלי חבילות הם כלים פופולריים להפליא, במיוחד בקהילות JavaScript הקדמיות.

הם מקלים על מפתחים להתקין, לעדכן, להגדיר ולהסיר מודולי קוד בתוך היישומים שלהם. הם עושים זאת על ידי תקשורת עם רישום של מודולי קוד ומנהלים את התלות השונות שיש למודולי קוד בדרך כלל.

מנהלי חבילות JavaScript הפופולריים ביותר הם NPM ו-Bower. עם זאת, מנהל חבילות חדש פותח על ידי Meta, בשיתוף פעולה עם Exponent, Google ו-Tilde. אנו מצפים שהפופולריות שלו תגדל.

Yarn שואפת לטפל בבעיות שחוותה Meta עם NPM, במיוחד בתחומים כמו ביצועים, אבטחה ועקביות. למנהל החבילות החדש הזה עדיין יש גישה לרישום NPM ו-Bower.

לדוגמה, בעת שימוש ב-NPM, בהתאם לסדר התקנת המודולים, מפתחים עשויים לקבל שתי גרסאות שונות של מודול מסוים בסביבת הפיתוח המקומית שלהם. זה יכול לגרום לבעיות שבהן הכל עובד בסדר במחשב של מפתח אחד אבל לא במחשב אחר. כדי לטפל בבעיה זו, Yarn משתמש בקבצי נעילה כדי לקשור מודולים לגרסה ספציפית בתוך פרויקט, ובכך להבטיח שאותה גרסה מותקנת בכל מחשבי המפתחים.

7. מחוללי אתרים סטטיים טל ציקורל בניית אתרים
מחוללי אתרים סטטיים יוצרים אתרים מטקסט רגיל, המאוחסנים בדרך כלל בקבצים ולא במאגרי מידע. במצבים מסוימים, אתרים סטטיים שנבנו על ידי גנרטורים כגון Jekyll מאפשרים כמה יתרונות.

אלה כוללים מהירות מוגברת, אבטחה, קלות פריסה וטיפול שלהם בנחשולי תנועה.

עם זאת, אין להם תוכן בזמן אמת או תוכן משתמש (כגון הערות), שהפכו ל”חובה” באינטרנט כיום. ככל שרשתות וממשקי API להעברת תוכן הופכים יותר ויותר לדרך החיים של האינטרנט ומקלים על פריסת תוכן ותבניות, מפתחים רבים חושבים שמחוללי אתרים סטטיים עשויים להיות תחום מעניין לצפייה בשנה הקרובה.

הפרדת התבניות והסימון מדרך החשיבה של “מחסנית מלאה” עשויה רק להפוך את מחוללי אתרים סטטיים שוב לעניין “זה”.

8. אבולוציה של עיצוב אתרים טל ציקורל בניית אתרים

אם אתה מעוניין בעיצוב, הנה כמה טרנדים שכדאי להיזהר מהם בשנה הבאה:

ממשקים מבוססי תנועה יהפכו כנראה למרכיב עיקרי ברשת. אולי בשילוב עם ספריות כגון tracking.js, ממשקים המגיבים לתנועות ידיים יכולים להיות קרובים יותר ממה שאנו חושבים.
שאילתות מיכל CSS הולכות להפוך לפופולריות להפליא בעיצוב אתרים רספונסיבי (RWD).
טיפוגרפיה נועזת וגדולה יותר צפויה להיות נפוצה יותר.
לעתים קרובות אנשים רוצים דרכים מרתקות ומשכנעות לקבל את המידע שלהם במהירות. זה ככל הנראה יגרום לעלייה בשימוש בסרטונים ופריטים ויזואליים אחרים של סיפור.
מחשבות אחרונות
אם שום דבר לא עומד במקום יותר מדי זמן ברשת ככלל, עולם פיתוח האינטרנט עוד יותר.