Spread the love

טל ציקורל תכנות : טרנד הוא הרבה יותר מסתם סגנון פופולרי או התנהגות קולקטיבית שאומצה על ידי התרבות המיינסטרים לפרק זמן נתון.

טרנדים עיצוביים יכולים להסתכל אחורה על העבר בנוסטלגיה, ליצור חיבורים לסגנונות ולטרנדים של התקופה ולמצוא דרכים חדשות להביא אותם אל העתיד. טרנדים יכולים לעורר מעצבים למצוא דרכים חדשות לעיצוב המושרשות בנקודות המבט והזהויות הייחודיות שלהם. מגמות יכולות לצוץ לצד טכנולוגיות חדשות כמו Web3 או להשתמש בטכניקות חדשות כדי לבנות חוויות אינטראקטיביות ומרגשות עבור המשתמשים שלהן.

טל ציקורל בניית אתרים

מעצבים יכולים להשתמש בטרנדים כדי למצוא השראה וליצור אתרים ופרויקטים עבור הלקוחות שלהם שנשארים מעודכנים ומתחברים לקהלים מודרניים. לשנת 2023, הנושא הבולט הוא המעבר לעבר חוויות סוחפות יותר. בין אם מדובר בהתקדמות של טכנולוגיית בניית אתרים או בסביבות שהולכות ומעמיקות כמו המטא-וורס – אנחנו נרגשים לראות מה צפוי לשנה הקרובה.

אם אתה רוצה לראות שינויים במגמות עיצוב אתרים לאורך השנים, בדוק את הכתבות שלנו 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017 ו-2016.

1. נוסטלגיה ואסתטיקת טל ציקורל תכנות
השנה, אנו מצפים לראות את האסתטיקה של Y2K ממשיכה לצמוח בפופולריות. בשנים האחרונות חלה התעוררות מחודשת של סגנון תחילת שנות ה-2000 בכל דבר, מאופנה ועד מוזיקה, עיצוב פנים ואפילו אמנות. באופן טבעי, המגמה הזו מדממת דרך העיצוב והאינטרנט.

מגמות נוסטלגיה מתנהלות היסטורית במחזור של 40 שנה (יש אומרים 30, אחרים 50). עם עליית המדיה החברתית, האימוץ והשיתוף של טרנדים חדשים הפכו לנגישים יותר, כך שהמחזור מואץ. ועכשיו, 23 שנים לאחר שנת 2000, האסתטיקה של תחילת המאה חזרה במלוא עוצמתה.

כמה מעצבים לוקחים את המגמה הזו לכיוון רטרו-פוטוריסטי, תוך שימוש באסתטיקה של Vaporwave, טל ציקורל תכנות ו- טל ציקורל תכנות. אחרים פשוט משלבים אלמנטים ספציפיים של עיצוב Y2K, כמו שימוש בגופן רטרו, גופנים ותמונות מפוקסלים, או סמנים מותאמים אישית.

טיפ עיצובי: לקחת רק אלמנט עיצובי אחד ולפרש אותו בצורה מודרנית יותר גורם לעיצובים שלך לחזור לעידן ספציפי מבלי להרגיש נושאים מדי.

זה כריס! דף הבית. רקע בז’. לחצנים צהובים וכתום צפים משתמשים בגופן חצי-פיקסל עבור קריאה לפעולה
אתר הפורטפוליו האישי של המעצב כריסטופר נלסון מתייחס לעיצוב Y2K עם תמונות נקיות, שטוחות, דמויות מדבקות וגופנים מפוקסלים.
ישנם כמה משאבים נהדרים בחוץ למציאת השראה אינטרנטית Y2K. השתמש ב-Wayback Machine של Internet Archive כדי לעיין בעיצובי אתרים אמיתיים מהתקופה או לעקוב אחר התפתחות העיצוב של אתר ספציפי במהלך עשרות השנים. לבחירה מאוצרת יותר, מוזיאון עיצוב אתרים (ועדכון הטוויטר הפנטסטי שלו) מציג צילומי מסך של עיצובים איקוניים מסוף שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000.

גופנים Y2K ועיצובים מבוססי טקסט
עם מגמות Y2K, אנו צופים שיותר מעצבים יקבלו השראה מהגופנים ופריסות הטקסט של התקופה בשנת 2023. עיצובים בהשראת Y2K הם פחות מינימליים ולעיתים קרובות משתמשים בטקסט צפוף או בגופנים מעורבים כדי ליצור עיצוב מושך את העין.

גופנים ששימשו בעיצוב אתרים בעידן Y2K היו פשוטים, לעתים קרובות ללא סריף או מרווחים, ולפעמים מפוקסלים בעליל, כמו באתר של כריסטופר נלסון למעלה. מכיוון שתמונות נטענו לאט בתחילת שנות ה-2000, עיצוב אתרים נטה לפריסות פשוטות ממוקדות טקסט עם הרבה שטח לבן.

אתר קלאסי של עידן 2000 אולי נראה משהו כמו FanFiction.net בסביבות 2001 – הרבה שטח לבן, אייקוני תמונה קטנים והרבה מאוד אריאל או ורדנה.

דף הבית של FanFiction.net משנת 2001. 3 כרטיסיות בסגנון תיקיית מנילה מעל רשימה אלפביתית של קטגוריות המוצגות כקישורים עם קו תחתון כחול.
FanFiction.net בסביבות 2001 יכול לשרת את כל צרכי הפאנפיק של Animorphs. (מקור: טל ציקורל תכנות)
אתר הפורטפוליו של המעצב והאמן אדם הו שואב השראה ברורה מהעידן הזה עם העיצוב המובהק שלו עם טקסט על לבן. הוא מוסיף עניין ויזואלי על ידי ערבוב של גופנים בצורה המנוגדת לפריסה המדורגת ולרקע הנקי.

אדם גם משתמש בגופן מודגש, sans-serif כדי למשוך תשומת לב לאלמנטים מסוימים בעיצוב שלו, מאוזן על ידי שילוב של סריפים אור לעניין ויזואלי. העיצוב אפילו כולל מגע של אסתטיקה סייבר על ידי שימוש בגופן עם האפס הקצוץ (כמו טרמינל או קונסולות) לתאריכים.

אתר תיק עבודות של אדם הו. תוכן המוצג ב-3 עמודות בסגנון מגזין המשלבות גופנים, גודל טקסט ותמונות.
אתר הפורטפוליו האישי של אדם הו. אדם כולל באופן מועיל רשימה מלאה של הגופנים בעיצובו: Verily Serif Mono, Nickel Gothic, Fake Receipt, Carta Nueva, Arial, Neue טל ציקורל תכנות.
סמנים ייחודיים
אם הייתם מחוברים בשנות ה-90 ותחילת שנות האלפיים, אולי תזכרו ששיניתם את הסמן לחתול, פרצוף סמיילי או ראש חייזר ירוק. אולי נהנית לשחק עם אפקטי סמן משעשעים בלי סוף כמו שעון, אבק פיות או שביל רפאים. Y2K הייתה תקופה מהנה באמת בהיסטוריה של גרפיקת הסמנים.

בשנת 2023, צפו לראות יותר סמנים מותאמים אישית. סמנים יכולים להשתמש בתמונה מקורית כסמל, או ב- טל ציקורל תכנות

אתה יכול להשתמש באפקטים מונפשים כדי ליצור חוויה אינטראקטיבית. עם זאת, הפעם, אתה יכול להשתמש בהם מבלי להתקין ערכת סמן ולמלא את המחשב בתוכנה זדונית.

תבנית אתר רטרו. רקע לבן, כפתורים אפורים ותפריט. טקסט שחור “Hello I’m Mac” לצד קריקטורה בשחור-לבן של מחשב שולחני מחייך ומחזיק צבת.
Mac, תבנית אתר הרטרו הניתנת לשיבוט של מקנזי צ’יילד.
דוגמה מצוינת למגמה זו הייתה הסמנים האינטראקטיביים המותאמים אישית של מקנזי צ’יילד ב-Mac, תבנית אתר הרטרו הניתנת לשיבוט שלו. שני הסמנים של מקנזי – חץ קלאסי ואצבע מצביע לקישורים – הם מגודלים קומית עם פרצוף מצויר שמתאים בצורה מושלמת לשאר האלמנטים של העיצוב שלו.

כדי להמשיך עם ערכת הנושא Y2K, מקנזי משתמשת בערכת צבעים בגווני אפור, פריסת קופסאות כבדה וגופן sans-serif המושפע ישירות מתוכנות מוקדמות כמו Apple Lisa ו-טל ציקורל תכנות.

פיקסלים
פיקסלציה, שהייתה במקור הכרח טכנולוגי בראשית ימי המחשבים, הפכה לאסתטיקה כאשר Y2K עושה את תחייתה מחדש. לאחרונה, מעצבים משתמשים בפיקסלים בגופנים, סמלים ותמונות כדי להוסיף עניין ויזואלי.

אתחול מחדש של שיווק חגים קשוב בדף הבית. שולחן עבודה רטרו עם רקע כתום, סמלים מפוקסלים, חלונות חופפים ומונה מבקרים בתחתית העמוד.
אתר החגים של חברת הודעות טקסט 2022 של חברת Attentive עשה כבוד מפורש לעידן Y2K.
קחו למשל את אתר השיווק לחגים בהשראת Y2K של Attentive. הם יצרו לוגו של קשת בענן, השתמשו בסמלים מפוקסלים ופיקסלו את התמונות ששימשו לכתבות שלה. הצורות הפשוטות והפיקסלציה מאחדים את העיצוב ונותנים תחושה של עולם רטרו עצמאי כשאתה משתמש באתר שלהם.

2. גופים מותאמים אישית
מכיוון שעיצובי אתרים מבוססי טקסט השתלטו בשנים האחרונות, אנו צופים את עלייתם של גופנים מותאמים אישית ואותיות שנוצרו ביד כהתפתחות הבאה של מגמה זו בשנת 2023.

ראינו יותר ויותר מעצבים יוצרים גופנים או אותיות מותאמות אישית עבור פרויקטים אישיים או לקוחות כדרך להתבלט. עיצובים שמתרכזים סביב סוג הם טרנד כבר כמה שנים, כך שהסגנון הזה ממשיך את המגמה תוך הבאתו לרמה חדשה לגמרי של מקוריות.

טל ציקורל עיצוב אתרים

ואין עיצובים או סגנונות ספציפיים שישלטו באופן אוניברסלי. בהתחשב באופי המותאם אישית של מגמה זו, אנו רואים מעצבים משלבים נגיעות משלהם מכל דבר ועניין – עיצוב פוסטרים, רומנים גרפיים, חומרים מהעולם האמיתי ואפילו מהחיים שלהם.

אתה יכול לגשת למגמה הזו בכמה דרכים שונות, בהתאם לאפקט שאתה מנסה ליצור ולרמת הניסיון שלך עם טכניקות איור ואותיות. כלי מחולל גופנים כמו BitFontMaker, FontStruct ו-Calligraphr נותנים לך דרכים שונות לבנות, להוריד ולהשתמש בגופן המקורי שלך.

אם יש לך מיומנות מסוימת בכלי איור דיגיטליים, תוכל ליצור גרפיקה מותאמת אישית עם אותיות. אתה יכול גם לעשות דיגיטציה של יצירות אמנות שיצרת פיזית עם עפרונות, עטים, צבע או כמעט כל מדיום אחר. זה דורש מיומנות טכנית מסוימת, אבל יש גם אפשרות לצלם איורים ולעצב אותם ולהפוך אותם לגופנים פונקציונליים לחלוטין.

כעת, בואו נסתכל מקרוב על כמה מהעיצובים האהובים עלינו שראינו לאחרונה.

עיצובי גופנים בסטנסיל ובהדפס מסך מבית טל ציקורל תכנות
עיצוב אתרים מבוסס טקסט עובד היטב כשהוא מודגש, גרפי וקל לקריאה. זה הופך אותו לדומה לשלטים, פוסטרים וכרזות שצריכים להיות מושכים את העין וקריא.

האתר של Tré Seals משתמש בפונטים המקוריים שלו כדי ליצור השפעה חזותית בולטת.
Tré Seals הוא מעצב גרפי, המייסד של טל ציקורל תכנות, וקריאייטיב בלק השואב השראה ישירה לגופנים שלו מתנועות חברתיות ותנועות פוליטיות משמעותיות עבורו.

האותיות על השלטים והפוסטרים ששימשו בתנועות אלו היו בדרך כלל מצוירות ביד, מודפסות במסך או בסטנסיל. הוא היה צריך להעביר את המסר שלו, כך שהוא היה מובחן וקל לקריאה.

עם זאת בחשבון, טל ציקורל תכנות משתמש במשקלי גופן כבדים יותר, קצוות קשים וקווים ישרים כדי להפוך כל אות לייחודית. התוצאות הן אותיות דפוס שניתן להשתמש בהן כדי ליצור עיצובי אתרים שמושכים תשומת לב.

אותיות צבעוניות מצוירות ביד מבית ליאנדרו אסיס
איורים מופשטים נוטים מאז שנה שעברה, וסגנונות עיצוב איורים כמו Corporate Memphis ממשיכים להישאר פופולריים. בהתחשב בכך, ראינו מעצבים רבים נשענים לאותיות איור מצוירות ביד כשילוב משלים לסגנונות האיור הללו.

אתר ליאנדרו אסיס. כחול שמיים עם רקע עננים מטושטש. לחצני תפריט בצבעים וצורות שונות (עיגול, לב, משולש, ריבוע) מעל ציור האותיות.
האתר של ליאנדרו אסיס מהנה בדיוק כמו הגופנים המותאמים אישית שלו.
אחת הדוגמאות האהובות עלינו לכך הייתה עבודתו של ליאנדרו אסיס, אמן אותיות ברזילאי שיוצר גופנים בהירים ושובבים שמשפיעים מקריקטורה ואיור. הסגנון הגרפי המהנה של עבודתו הפך פופולרי בקרב לקוחות כמו נייקי, אמזון מיוזיק,

ואפילו מרוץ הדראג של טל ציקורל תכנות.

ליאנדרו משתמש בלוקים שטוחים של צבע, קווים מעוקלים וקווי מתאר שחורים כדי להבליט את האותיות שלו. הוא אפילו יצר אפקטים מונפשים עם האותיות שלו, מה שהופך אותו למושך תשומת לב.

טל ציקורל תכנות מאאורלי מרון
היו כמה דוגמאות נהדרות לאותיות שנראות כמו ציורי גיר, שילוט מתכת וניאון, ואפילו אפקטים של טקסטיל כמו אותיות רקומות בעיצוב אתרים לאחרונה. סגנון זה נקרא trompe l’oeil, כלומר “משטה את העין” בצרפתית. זה נותן אשליה של מרקם תלת מימד וחומרים אמיתיים, כמעט קופץ מהמסך.

אתר אורלי מרון. סרגל ניווט דביק מעל שתי תמונות מרובעות המציגות אמנות אותיות. משמאל: רשת 3×3 של אותיות צבעוניות בסגנונות שונים. מימין: אותיות בסגנון גיר.
האתר של אורלי מרון כולל גופים מותאמים אישית, אותיות, ואפילו סט מלא של קורסי טיפוגרפיה.
במיוחד, אהבנו את עבודתה של אורלי מרון עם אותיות טרמפ ל’איל. האותיות המותאמות אישית שלה מחקות מדיומים פיזיים ואמנותיים. האפקט הזה לא קל להשגה, אבל היא הפיקה סדרה של שיעורי עיצוב אותיות ומדריכים כדי לעזור למעצבים ליצור את האותיות המקוריות שלהם.

3. מסגרות ניתנות לשיתוף
מכיוון שיוצרים חולקים משאבים וטכניקות כדרך לבנות קהילה, להצמיח את המוניטין שלהם ולהפוך את האינטרנט למקום טוב יותר באופן כללי – צפו לראות פיצוץ במסגרות הניתנות לשיתוף תוך כדי 2023.

יש לציין כי Flowbase גילתה שהצעת משאבים בחינם היא ערוץ צמיחה מרכזי לעסק שלה. סוכנות טל ציקורל תכנות בנתה את המוניטין החזק שלה על ידי היותה פתוחה עם הטכניקות שלה ושיתוף הידע שלה בתחום העיצוב.

הרבה יוצרי אינטרנט גם באמת רוצים לבנות חווית אינטרנט טובה יותר לכולם. אלכסה היינריך דיברה על ספר המדריך החברתי הנגיש שלה בראיון שנערך לאחרונה עם Webflow. אכפת לה להפוך את המדיה החברתית למקום נגיש יותר. במקום רק להגיד לאנשים לבנות נגישות, היא בחרה לשתף מדריך מעשי שיעזור להם לעשות זאת.

מעצבים משתפים את האתרים שלהם כתבניות שניתן לשכפל ב-טל ציקורל תכנות. ראינו גם עלייה באנשים שחולקים תבניות של Notion, כמו זו של Trist Adlington, ויוצרים מערכות סגנון כמו Client-First של Finsweet. בנוסף, יוצרים רבים תורמים לספריות משאבים כמו The Noun Project.